הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » חופשה בישראל, טיולים, נופש משפחתי, צימר ברמת הגולן, צימר דיסקרטי, צימר רומנטי, צימרים, צימרים בצפון, צימרים למשפחות

צימרים בישוב נמרוד – הכי גבוהים במדינה

פורסם על ידי admin ב 18 באפריל 2010 – 9:30אין תגובות

קיראו על היישוב הגבוה במדינה – נמרוד, אשר בו מתגוררות משפחות מועטות והוא מציע חוויה בלתי נשכחת עם נוף אירופאי על הר החרמון.

אם תרצו לנפוש במקום הנמוך ביותר במדינת ישראל הרי בחירתכם תהיה ברורה כשמש שכן יותר נמוך מאיזור ים המלח אי אפשר להגיע על פני הפלנטה שלנו.

אולם, אם תרצו לצאת אל חופשה בישראל, לנפוש במקום הגבוה ביותר במדינתנו תעמוד בפניכם חידה שמעטים יודעים את התשובה אודותיה – מהו הישוב הגבוה במדינה?

ובכן, נכון שבענייני גובה מדינת ישראל היא לא בדיוק מן המצטיינות ברמה עולמית, אולם נקודה מיושבת שהינה הגבוה ביותר מדינה חייבת להתקיים והיא אכן נמצאת באיזור רמת הגולן, בישוב נמרוד.

בגובה של 1110 מ' מעל לפני הים תוכלו להגיע להגיע אל שיא קטן ולהתארח באחד מן הצימרים הגבוהים במדינה.

אל ארבע רוחות שמיים

את התואר הנכבד של הישוב הגבוה במדינה נושאות על גבן בסך הכל שש משפחות. אלה חיות בסמיכות רבה אל הר החרמון, ובניגוד למרבית אזרחי ישראל רואות שלג על גגותיהם בכל שנה משל היו ישוב אירופי שוויצרי.

גם הנוף הנשקף משביליו הישוב הוא בהחלט בלתי רגיל. ברכת רם הכחולה, הצלולה, הכחולה והעגולה היא האלמנט המרכזי והמרשים בו, ולבד ממנה נשקפים מרחבים עצומים: סוריה במזרח, עמק החולה והרי נפתלי המרוחקים במערב וביום אם ראות טובה אפשר אף לראות את לבנון בצפון.

צימר לכל דורש

היות והנוף והקרבה לאטרקציות הן המייחדות את הישוב אפשר לומר שכלכלת המשפחות המאכלסות אותו מבוססת כמעט אך ורק על תיירות צימרים.

הצימרים מותאמים הן לתיירות חורף, עבור נופשים הבאים אל אטרקציות החרמון, והן לתיירות קיץ, אז אפשר ליהנות בנמרוד מנוף בלתי רגיל ומאוויר צלול וקריר (אפילו באמצע אוגוסט!). מדובר על צימרים מבודדים במובן האמיתי של המילה.

הנה לדוגמא, בצימרים של "שיא ההר" תמצאו  הסקה באח עצים רומנטי בתוך בקתות העץ אך גם ערסלים להתנדנד בהם בשעות בין ערביים על המרפסת אל מול שקיעה מדהימה.

בבקתות הצימרים של "רום 1125″ הג'קוזי עצמו ממוקם בסמוך לחלונות ענק שמהם ניתן להשקיף אל נוף נפלא כך שאפשר ליהנות ממנו גם בחורף באווירה חמה.

שלג שלג משמיים
כאמור, החורף הוא זמן החרמון בנמרוד. אז אפשר ללכת לאתר החרמון וליהנות שם ממסלולי גלישה מקצועיים, או פשוט להביא שקיות ולהתגלש בהנאה על הערימות הלבנות שפזורות בכל האתר.

ואם לא בא לכם להתקרב אל פקקי סופי השבוע המושלגים בחרמון זכרו שבדרך כלל כאשר יורד שלג בחרמון גם צפון רמת הגולן מקבל כמות נכבדה מן הלבן לבן הזה.

אז אולי לא תמצאו מסלולים מקצועיים לגלישה אבל שעשועי שלג שיבדרו את כל המשפחה אפשר לעשות גם בפסגת הר בנטל, לדוגמא, או ביער אודם. רק לא לשכוח להביא גזר בשביל האף של איש השלג.

כל המשפחה זוכה

את כל אותם אזורים שבחורף מקסים לראותם תחת מעטה לבן בקיץ יפים לא פחות כאשר הם חשופים ובונים נוף מגוון של ארץ בראשית המאפיין את רמת הגולן. כדאי מאוד לקפוץ לג'ובה הגדולה, תופעת טבע ייחודית השוכנת ביער אודם לא הרחק מהכביש הראשי.

מדובר בעמק עגול שנפער באמצע היער ומלא בעצים ונראה כמו נלקח מסיפורי האגדות. פיקניק קטן באזור, אולי אם איזה בקבוק יין מיקב הר אודם הסמוך, הוא מומלץ ביותר.

לבד מזה גם קטיף עצמי של פירות בקיבוץ אלרום, שנמצא במרחק נסיעה מנמרוד, היא אטרקציה מומלצת ביותר לכל המשפחה. בכל עונה פרי אחר מבשיל כאשר פירות מסויימים כמו הדובדבן או האוכמניות תוכלו למצוא רק כאן באקלים הקר של צפון רמת הגולן.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.