הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » אתרים היסטוריים, חופשה בישראל, טיולים, צימרים, צימרים ברמות נפתלי

קיבוץ מגידו – אירוח כפרי עם הרבה היסטוריה

פורסם על ידי admin ב 10 במרץ 2010 – 10:43אין תגובות

קיבוץ מגידו מציע לכם את החוויה הקיבוצית, עם חדרי הארחה, ואתר ארכיאולוגי מרתק. לחצו כאן לקריאה והמלצות.

בשלב מסוים בהיסטוריה, אנשים בעלי אידיאולוגיה החליטו שהם עושים מעשה, ומתחילים לחיות בחברה המבוססת על ערכיהם. לא הפריע להם שזה רעיון שמעולם לא הצליח והיה בעל סיכויי הצלחה נמוכים, קל וחומר בחברה קפיטליסטית – האידיאולוגיה הייתה משאת נפשם.

קראו להם קיבוצניקים. למען האמת אני יכול להבין אותם, יותר מזה להעריך, ואפילו יותר להרגיש צביטה קטנה בלב כשאני רואה את המפעל הקיבוצי הולך וקורס לו, כאשר קיבוץ אחר קיבוץ הם הולכים ומופרטים.

אחד הסממנים של ההפרטה הוא ההבנה של הקיבוצים את הפוטנציאל שטמון בהם עבור העירוני, שמפנטז בסתר על חיים בפריפריה, אבל לא מודה בכך.

הם ממוקמים בפינות החמד המרכזיות של הארץ, בין אם זה באיזור הצפון או בדרום, בגליל או בנגב – ומעניקים חוויה אחרת, שונה, מאשר סתם 'צימר'. אז למה שהם לא ישכירו צימרים בשביל להכניס עוד קצת כסף לקופת הקיבוץ ההולכת ומתדלדלת?

אחד מהקיבוצים האלה הוא קיבוץ מגידו שנמצא בעמק יזרעאל, מספיק קרוב לאיזור המרכז (קצת יותר משעה נסיעה), ומספיק רחוק בשביל להיחשב 'חופשה', אבל לא רחוק כמו, רחמנא ליצלן, השעתיים וחצי נסיעה שלוקח להגיע למרבית היעדים בגולן, למשל.

מה במגידו?

קיבוץ מגידו לא מנסה להתחנף לאף אחד. לא תמצאו בו איזה פארק מתנפחים ענק שימשוך אתכם, ההורים לילדים הקטנים, או איזה צימר אקסקלוסיבי מבודד עם ג'קוזי בלב הטבע שיתאים לזוגות רומנטיים. הוא פשוט – קיבוץ, על כל יתרונותיו, ויש כמה כאלה.

ראשית, והכי חשובה, היא כאמור ההוויה והאווירה הקיבוצית, שאמנם לא מתאימה לכולם, אבל מבחינתי היא משהו שהייתי מאמץ כאורח חיים. קצת שקט, הרבה שלווה, ובעיקר קורטוב של ירוק בעיניים עם שפע הטבע שסובב.

אפשר לבלות בקיבוץ יום שלם רק באמצעות טיולים רגליים מסביב לו. זה נכון לגבי מגידו, וזה נכון לגבי כל קיבוץ כמעט.

שנית, הוא מהווה נקודת מוצא נהדרת לשלל טיולים קצת יותר רחוקים, כאלה שמחייבים כבר כניסה לאוטו. מצד אחד, הוא נמצא חצי שעה ממזרח לכל השפע של הרי הכרמל, ומהצד השני הוא נמצא קרוב לכל האטרקציות שיש לגלבוע להציע.

מיטיבי לכת ירחיקו גם עד בית שאן – למרות שאם בעתיקות אתם חפצים, אין צורך בכך.

עתיקות מגידו

קיבוץ מגידו אמנם "רק" בן חמישים וקצת שנים, אבל היישוב העתיק של מגידו, שנתגלה כאן בחפירות ארכיאולוגיות בראשית המאה ה-20, היה קיים, לא יותר ולא פחות מאשר 4,000 שנים לפני הספירה. אני אחזור שנית, כדי שלא יהיו אי-הבנות: ארבעת אלפים לפני הספירה.

מסתבר שמגידו נחשבה בעבר עיר מרכזית, ובמשך אלפי שנים היא הייתה חלק מההיסטוריה, כולל זו של העם היהודי – שלמה המלך הפך אותה בימיו לאחת הערים החשובות של אזור הצפון.

מאוחר יותר היא גם הפכה להיות מרכז צבאי בימי שלטונו של המלך אחאב. אגב, לפי המסורת הנוצרית, קרב "אחרית הימים" עתיד להתרחש כאן – בהר מגידון (ארמגדון).

חשיבותה הגדולה של העיר הביאה את רשות הטבע והגנים להכריז על תל מגידו כעל אתר מורשת עולמית – ואחד משבעת פלאי ישראל. את כל הסיפור של העיר העתיקה, כולל הממצאים המרתקים שהתגלו, דגמים שממחישים כמה מורכבת הייתה העיר ועוד אי-אילו אטרקציות אפשר למצוא במוזיאון הצמוד.

אז נכון, לא לכולם זה מתאים, אבל אני הייתי שמח להתארח בצימר בקיבוץ. בגלל האווירה, בגלל המיקום – או בגלל האטרקציות. זה ממש לא חשוב.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.