הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » אירוח בדואי, חופשה בישראל, נופש במדבר, צימר במדבר, צימרים, צימרים בדרום, צימרים בנגב, צימרים בקיבוצים

קיבוץ כרמים – להינות מכל העולמות בלב המדבר

פורסם על ידי admin ב 28 בפברואר 2010 – 10:49אין תגובות

בקיבוץ כרמים היושב בלב המדבר תוכלו להנות מהשקט והמרחבים של המדבר, יחד עם קצת ירוק וגם אקשן למי שרוצה. לחצו להמלצות.

קיבוץ כרמים הקטן והשקט נמצא ממש על ספר המדבר. כאן תוכלו ליהנות מכל העולמות- מהירוק ההררי שבדרום הר חברון ומנפלאות המדבר של בקעת באר שבע וערד.

איזו מין שלווה

"גן כרמים" הוא כפר נופש מטופח המכיל מגוון צימרים. תמצאו כאן בקתות עץ, בתי אבן וחדרי אירוח פשוטים יותר, איש איש בהתאם לכיסו ולהעדפותיו.

מה שמייחד את המקום הן מדשאות הענק מסביב לצימרים לצידן נמצאות פינות חמד הכוללות שולחנות וערסלים. הנוף מסביב כולל גבעות עדינות ירוקות ועגלגלות לצד שטחים נרחבים של כרמי ענבים ובאופק מדבר. במקום שוררת אווירה נעימה של שלווה ופשטות. משהו כזה שקורא לכם להיכנס למיטה עם איזה ספר טוב ולא למהר לצאת משם.

בשביל להפר את השלווה, בשילוב מושלם, מציע כפר האירוח קצת אקשן הכולל לוחמת צבע המוכרת בשם פיינטבול וחוות רכיבה המאפשרת טיולי סוסים מגוונים בהתאם לרצון ולרמה. האירוח כולל ארוחת בוקר טעימה היישר לצימר.

החוויה הרומנטית

זקוקים לאיזה שינוי, חידוש, רענון או פשוט הודיה לזוגיות שלכם? נכון שברוב הצימרים בארץ תוכלו לקבל טיפול הוליסטי כלשהו, אך כאן מציעים לכם נופש שכולו מכוונן זוגיות. חבילה מיוחדת ללילה, הכוללת צימר רומנטי, ארוחת בוקר מפנקת, עיסוי מיוחד וסדנא זוגית, בטוח תעשה פלאים לכל זוגיות באשר היא.

חוויה בדואית

מעט דרומית לכרמים פזורים יישובים בדואים רבים חלקם מוכרים וחלקם אינם מוכרים. החברה הבדואית עוברת תקופה לא פשוטה של התערערות מעמד השבט, חשיפה לעולם המערבי והתקרבות לאסלאם הקיצוני, הגורמים לתופעות בעייתיות בקרב אוכלוסייה זו.

עם זאת בשנים האחרונות, הבינו התושבים את הפוטנציאל התיירותי הטמון באורח החיים המיוחד של הבדואים. לכן היום ניתן למצוא לצד בתים מפוארים אוהלים המשמשים בעיקר לאירוח תיירים.

הכפר דריג'את הוא אחד החלוצים בתחום. תושבי הכפר הם דווקא פלחים ולא בדואים ובעבר הם חיו לא באוהלים אלא במערות.

מספר מערות נותרו בכפר ובאחת מהן ניתן להתארח לארוחה מזרח תיכונית מפנקת, לשמוע את הסיפור המרתק של הכפר, ולסייר בכפר ובסביבתו. לפרטים 0547969576.

בכפר הסמוך לקייה, פועל מרכז "רקמת המדבר" המאגד את נשות לקייה המשמרות את אומנות הרקמה, האריגה והטוויה.

במקום פועל מרכז מבקרים המאפשר מפגש עם הנשים המיוחדות הללו, צפייה באופן העבודה המסורתי והמיושן משהו והתרשמות משלל העבודות המקסימות המוצעות לרכישה. פרטים בטלפון 6519883–08.

אם כבר נישבתם בקסמי התרבות הבדואית מומלץ לבקר במוזיאון ג'ו אלון בקיבוץ להב המוקדש כולו לשימור והצגת המסורת הבדואית.

אי ירוק במדבר

מי שמחפש לראות ולהרגיש ירוק, מוזמן לנסוע אל יער יתיר הסמוך לכרמים. דווקא בספר המדבר החליטה קק"ל לטעת את אחד היערות הגדולים בארץ.

לאורך היער ובסביבותיו עוברת דרך נוף מקסימה עבירה לכל רכב המתחילה סמוך ליישוב מיתר ומסתיימת ליד הכניסה ליישוב הר עמשא.

הדרך תוביל אותכם אל חורבת יתיר ממנה יש תצפית נפלאה להרי חברון ולבקעת באר שבע. לאורך הדרך מספר הסתעפויות שיאפשרו לכם ליהנות ממגוון הנופים הנמצאים באזור שחלקו מדבר וחלקו לא.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.