הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » אתרים היסטוריים, חופשה בישראל, צימר רומנטי, צימרים, צימרים בכינרת, צימרים בצפון

צימרים בכורזים – חופשה רומנטית וקצת היסטוריה

פורסם על ידי admin ב 10 בפברואר 2010 – 9:48אין תגובות

מתכננים חופשה רומנטית בכנרת? סעו ליישוב כורזים, שם תנפשו בבקתות עץ רומנטיות, ותוכלו לטבל בקצת עתיקות היסטוריות. לחצו להמלצות.

החוויה הראשונה שלי מצימר, אם אפשר לקרוא לדבר שבו שהיתי צימר, לוקחת אותי הרחק אי שם לשנות התשעים המוקדמות, לגיל 17. הימים היו ימי טרום האינטרנט, אפילו טלפון נייד לא היה בנמצא, והחבר הראשון מהחבר'ה בדיוק הוציא את הרישיון שלו. זו בהחלט סיבה למסיבה, וכדי לחגוג כהוגן החלטנו שניקח את האוטו של ההורים שלו וניסע לטייל בצפון.

ההורים שלו קצת היו פחות נלהבים מאיתנו, אבל אחרי מסע תחנונים ושכנועים הסכימו, ואבא שלו אפילו ביקש מחבר של המשפחה שגר בצפון שיחפש לנו איפה לישון. כך, בלי הרבה מושג לאיפה אנחנו מגיעים, שלא לדבר על המלצות או אפשרות חיפוש והשוואה בין מיליון ואחד צימרים, הגענו לצימר ביישוב כורזים.

הסיבה שאני מספר את הסיפור הזה היא שכשאהובתי ואני דיברנו על לצאת לחופשה, יצא לי לספר לה אותו, עם כל החוויות שעברו עלי ועל החבר'ה בתקופת התיכון. בהחלטה של הרגע, שניזונה גם מההתלהבות שהיא ראתה בעיני, היא הציעה שנסע לשם ונראה מה השתנה שם מאז אותה תקופה של לפני עשרים שנה.

נוף התאנה לחוויה רומנטית

כמובן שלא היה ביכולתי לזכור איפה ביקרתי, אבל למזלי יש לא מעט צימרים בכורזים. אנחנו בחרנו את "נוף התאנה" – צימרים לזוגות רומנטיים.

אז כמו שצפוי, הרבה מאוד השתנה מאז הפעם האחרונה שהייתי בכורזים. הצימר שבו שהינו אז הוא כאין וכאפס לעומת הבקתה המדהימה של "נוף התאנה".

בכיתה י"א כל מה שהיה בצימר זה חדר קטן עם ארבעה מזרונים, טוסטר וכיריים חשמליות, שבאמצעותן הכנו ארוחת ערב זריזה. מדהים שאז זה היה שיא הפאר, כביכול. היום אפילו הקירות לא נראים אותו הדבר.

זו לא סתם יחידת אירוח, אלא בקתת עץ של ממש. לא רק מבחוץ היא נראית מדהים, אלא גם מבפנים – ואפילו יש בה ג'קוזי פנימי, דבר שלפני עשרים שנה יכולנו רק לחלום עליו.

זה אמנם לא משהו אקסקלוסיבי כמו צימרים אחרים שיצא לנו לשמוע עליהם, שנראים כמו וילה ברמת אביב ג', אבל בשבילנו זה היה די והותר – במיוחד לנוכח המחיר היחסית זעום ששילמנו.

חוץ מזה, בחוץ חיכתה לנו בריכה מקורת ענקית, עם פינת ישיבה שבה ישבנו לשתות את הקפה בבוקר ולהשקיף על כל הנוף שמסביב. אלמלא היה סתיו בחוץ, היינו אולי גם משתמשים בה. כנראה שהיינו צריכים להגיע בקיץ.

דבר נוסף שהשתנה מאז גיל 17 ועד היום הוא הגיל. אז הייתי הרפתקן וכל מה שעניין אותי ואת החברים שלי זה ללכת לטייל בכמה שיותר נחלים בצפון. נחל עמוד, זוויתן, אל-על – תזרקו שם ותיווכחו לדעת שטיילנו בו. הפעם העדפנו להיות עצלנים יותר ולהתבטל בבקתה רוב הזמן. זה אולי זקן, אבל אנחנו בהחלט הרגשנו צעירים.

עתיקות כורזים

כדי לא לגמרי להתבטל, החלטנו שכן לצאת לטייל בעתיקות כורזים שנמצאות בסמוך – שרידים ארכיאולוגיים של עיר עתיקה, פחות או יותר מתחילת הספירה הנוצרית, שחרבה לה. על פי המסורת, היא חרבה בגלל היותה 'מקום מקולל' שתושביו סירבו לקבל את הנצרות מפי ישו, אבל לכו תאמינו.

בכל מקרה יש שם שרידים של הרובע המרכזי של אותה העיר, ובכלל זה גם אחד מבתי הכנסת הקדומים ביותר. חוץ ממנו יש עוד כל מיני עתיקות שם, שאני בטוח שאם היינו קצת יותר מבינים בהיסטוריה, או יודעים לקרוא את הכיתוב שעליהן, היינו יותר מתרשמים מהן.

עכשיו יש לי שק חדש של זכרונות מכורזים, ומעניין אותי יהיה לבוא לכאן שוב, עוד עשרים שנה בדיוק, כדי לראות איך הכל השתנה שוב.

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.