הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » צימר במערה, צימרים, צימרים בגליל מערבי, צימרים בצפון, צימרים יוקרתיים

צימר הפירמידה – חופשה לעשירון העליון במושב אלקוש

פורסם על ידי admin ב 8 בדצמבר 2009 – 14:443 תגובות

רוצים לדעת איך נופשים עשירי הארץ? קפיצה קטנה לצימר הפירמידה במושב אלקוש תספק לכם הצצה קטנה לחיי העשירון העליון.

במצרים העתיקה היוו הפירמידות את דרכם של המלכים ובעלי האמצעים להתקרב אל האלים. הפרעונים קיוו כי באמצעות מבנה הקרן המחודד יצליחו גם הם, בבוא זמנם, למסור את נשמתם בחזרה לבורא, או יותר נכון לבוראים, כי אצלם הרי מדובר בפנתיאון אלים שלם.

צימר חדש שנבנה בהשראתם של של המבנים העתיקים המרשימים הללו ינסה לעשות במובן מסויים את אותו הדבר. גם הפעם ישמשו הפירמידות כמבנים במטרתם לקרב אל עולמות עליונים, רק שבמקרה הזה מדובר בעשירון העליון.

מזה מספר שנים מתפתח תחת אפנו ז'אנר חדש של צימרים. אם לא שמעתם עליו זה ממש לא נורא. אף אחד ממילא לא התכוון שתשמעו, שהרי צימרים לעשירון העליון הינם צימרים המייעדים את עצמם לקהל יעד מצומצם ביותר ועשיר במיוחד.

העיקרון נשאר אותו העיקרון. מדובר בצימר שבו תמצאו את כל הכלול בצימר רגיל. רק שכאן יהיו הדברים מלוטשים יותר, יוקרתיים יותר ויותר מכל  – יחודיים יותר. כמובן שבהתאם גם המחיר ינסוק מעלה.

מה בסך הכל רוצה עשיר?

בואו נפסיק להיות ציניים לשנייה (קלה בלבד) ונודה באמת. כדי שאנשי העשירון העליון יהיו מוכנים לצאת את גבולות ארמונם, שדבר ודאי לא חסר בו, דרוש טוויסט מיוחד. ואם נבחן את הצימרים הפופולארים בקרב האוכלוסייה נמצא כי מה שמאפיין אותם יותר מכל היא היצירתיות בקונספט.

כך שכנראה שכן, צימר שצורתו כשל מבנה מונומנטלי עתיק הנושא בתוכו משמעויות רוחניות ומעמדיות הוא סיבה טובה מספיק לצאת מהבית וגם לשלם סכום נאה ביותר.

אין ספק כי המראה הסוריאליסטי של "צימר הפירמידה" במושב אלקוש שבגליל המערבי, ליד מעלות תרשיחא, מספק את ההתרגשות הרצויה. תלוש מסביבתו הירוקה, ומרשים בצורתו הגיאומטרית מלאת הסמליות הוא בהחלט יגרום לנשימתכם להיעתק.

אך לא כאן נגמרת עבודתו של בעל צימר לעשירון העליון. זה צריך להיות יצירתי וחדשני בקונספט כמו גם דייקן בפרטים הקטנים עד האחרון והשטותי שבהם.

קחו לדוגמא את הג'קוזי, פריט חובה בכל צימר. אמבטיית המים החמים המפעפעים נוכחת באופן טבעי גם כאן, אך שוב נדמית כמי שהוצאה מהקשרה. הצורה העגולה המקובלת נזנחה לטובת הקונספט הגיאומטרי של המקום.

ולא רק זאת, אלא שמסביב לג'קוזי המרובע והמבהיק מלובן שיש יוקרתי תמצאו גם חלון פנורמי המזכיר דפנות אקווריום. תארו לכם את ההרגשה הנפלאה כשל דג במי הנילוס הצופה אל הגליל המערבי.

מערת יוקרה

בסופו של דבר סוריאליזם הוא שם המשחק. תנו לאדם להרגיש כאילו הוא נוכח במציאות שלא באמת יכולה להתקיים, וקניתם אותו. או אולי בעצם, גרמתם לו  לקנות אתכם. אמנם לא חדשני כמו "צימר הפירמידות" אך בהחלט צד נוסף של אותו רעיון הוא צימר המערה.

אלה הפכו להיות פופולארים יותר בשנים האחרונות, וגם אם לא הספקתם לבקר באחד ודאי נתקלתם בהם בכתבה זו או אחרת בכלי התקשורת. אז מה כל כך מקסים אותנו ברעיון שיבוץ מנעמיו של הצימר במבנה דמוי מערה.

התשובה כנראה שוב תהיה השילוב הלא הגיוני בין עולמות עם משמעויות והקשרים שונים. אם הקירות חצובים בסלע, ודאי ישלחו אתכם לעולמות היסטורים שונים ומגוונים ממערות המכבים ועד למערות כורים בצפון אירופה, מיטת האפיריון שבתוכם גם היא תיראה פחות בנאלית.

גם את צימרי המערות, אגב, תוכלו למצוא במתחם "צימר הפירמידה". אולי הצימרים הללו מיועדים לאנשי העשירון העליון השמרנים יותר, ואולי לאלו שפשוט לא הצליחו להשיג מקום בפירמידות.

כך או כך  בשתי סוגי החוויות יהנו להם עשירי ארצנו מפנטסיה שתהפוך למציאות יוקרתית. ומה נותר לנו? כנראה להסתפק בדמיון. מי יודע אולי זה פעם יוביל אותנו לבניית צימר יוקרתי וייחודי שיהפוך גם אותנו לעשירון עליון.

נשמע לכם יקר? איך יוצאים לחופשה מהנה וזולה – ליחצו לפרטים

3 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.