הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » כללי

צימרים באבירים – מנוחה מושלמת בגליל המערבי

פורסם על ידי admin ב 7 בדצמבר 2009 – 12:46אין תגובות

במתחם הצימרים "בקתה ביער" ביישוב אבירים שבגליל המערבי ישנה אווירה כפרית גלילית אמיתית שעושה חשק להישאר בצימר ולרבוץ. בואו לקרוא על המנוחה המושלמת, וגם על כמה אטרקציות.

כשהדי המשבר הכלכלי עדיין ברקע עולה בי החשש כי כבר אי אפשר יהיה ליהנות יותר אפילו מהתקופות הטובות. בחיי, אם בתקופת השלום ההיסטורית של מלכות שלמה ישבו האנשים תחת כרמי גפן ועצי תאנה, היום בוודאי היו מראיינים איזה מומחה שהיה מצביע עליהם בלעג וקורא להם "בועת הכנענים". ומה בסך הכל רוצים המסכנים? עד שיש כבר קצת  שקט , תנו לצאת לנופש, תנו לרבוץ קצת מתחת לעצים.

באשר לי, אני חובבת גדולה של רביצה, גם בימים בהם השלום קצת פחות משגשג. העניין הוא שמתחת לעצים נראה לי קצת מגרד לשבת, ובעונה זו של השנה גם די קר שם בחוץ.

אם תשאלו אותי אני מעדיפה את הגירסה המודרנית – במקום לשבת מתחת לעצים עדיף לשבת בתוכם. תנו לי  איזה צימר סטייל בקתת עץ מהוקצעת ומאורגנת, ואת התאנה והגפן השאירו לעת עתה בנוף הנשקף מהחלון.

את הישיבה, שנועדה להיעשות פעם תחת הגפן והתאנה, בגרסה המודרנית עושים כבר בפנים הצימר. כמובן שלשם כך דרוש מרחב רביצתי עם פינות חמד לרוב, שהרי גם ברביצה צריך לגוון. כל רבצן מתחיל יאמר לכם שאין דינה של רביצה על הספה מול הטלוויזיה, כרביצה לקריאת ספר על הכורסא, או רביצה לצורך נמנום תחת הסדינים הצחים שבמיטה.

הנופש האחרון שאליו יצאנו לקח אותנו לישוב אבירים שבגליל המערבי. סביב לישוב הקטנטון הזה אטרקציות רבות מלספור: מאגרי מים, הרים, מסלולי טיול קשים וקלים ונקודות תצפית פנורמיות עוצרות נשימה.

אולם כחובבת רביצה מושבעת, לי הספיקה בקתת העץ המקסימה של הצימר "בקתה ביער" – אתר לחופש הרביצה המושלם באווירה גלילית כפרית.

זהירות רבצנים בשמורה

בחופשה של שלושה ימים באמצע השבוע, כשהאתרים ריקים מטיילים, סיגלנו לעצמנו אני ובן זוגי שגרת חופשה בסגנון שלמה המלך. כדי שנשאיר לעצמנו את התואר רבצנים ולא נסטה בטעות לתחום העצלנים, במהלך היום תמיד ביקרנו באתר או שניים.

כן, לרבצנים מדופלמים שכמונו ממש אין צורך להטריד את עצמם ביותר מכך. שמורת מצד אבירים סיפקה לנו את רוב תעסוקה. השמורה נחה לה בין נחל כזיב להר שר שלום ויוצרת מספיק מקומות יפים להניח בהם שמיכה ולפתוח בקבוק יין. פעילות רבצנית אהובה במיוחד.

פעם אחת אפילו הרחקנו כדי לראות את אותו מצד שעל שמו נקראת השמורה. לא מדובר בהתרגשות גדולה מידי, בואו נצנן את האווירה אבל זאת כן הזדמנות לנוף אחר ודי סוריאליסטי של בניין באמצע הירוק הפראי של השמורה.

סיפרו לנו שיש ויכוח בין הארכיאולוגים למה הוא בדיוק שימש האם באמת כמצודה או שמא מדובר במתחם קבורה גדול. בהתאם למסורת הרבצנית ישבנו קצת במקום מול הבניין ודיסקסנו את הנושא. למסקנה לא הצלחנו להגיע. מילא, ברור שהמטרה הייתה קצת לנוח.

איש בתוך צימרו

לעת ערב שבנו לנו אל בקתת הזית שבמתחם הצימרים. כל פעם בחרנו לעצמנו פינת חמד חדשה להתכרבלות ממושכת: קריאה של האותיות הקטנות בעיתון ביחד על הערסל המתנדנד בחצר, השפרצת מים הדדית בג'קוזי, ובערב אחד אהובי אף הגדיל לעשות והדליק את הקמין. אחרי העבודה הקשה הוא כמובן הצטרף אלי לרביצה ממושכת למולו כדי לנוח ולאגור כוחות לרביצות של מחר.

אני לחלוטין מודעת לכך שההנאה הזו מלא לעשות כלום נשמעת קצת מוזרה ואולי אפילו לא שפויה במידת מה. נגד זה אוכל רק לומר שאל מול העולם הכה לחוץ ומטורף בו אנחנו חיים לפעמים צריך את הקונטרה הזו. כן, לפעמים צריך להתמכר לעונג ולעצלות. וכן, עצלות היא תכונה אנושית ראוייה שלא צריך להתבייש בה.

אולי אף אפשר להגדיל ולומר שאם אנשים היו קצת עצלנים יותר אולי היה להם גם פחות כוח להילחם, לצעוק ולהיות רעים באופן כללי. ומי יודע אולי עוד באמת נגיע לתקופה בה איש יהיה בתוך בקתתו שתחת גפנו ותאנתו.

אז המלצה שלנו, למנוחה מושלמת בואו לצימרים באבירים שבגליל המערבי.

למידע נוסף: צימרים בגליל מערבי

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.