הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » חופשה בישראל, צימר בגליל, צימרים, צימרים בגליל מערבי, צימרים בצפון

צימר בקיבוץ אילון – לחופשה מוזיקלית במיוחד

פורסם על ידי admin ב 6 בדצמבר 2009 – 15:31תגובה אחת

בקיבוץ אילון תוכלו לקבל שניים במחיר אחד: גם חופשה נעימה בצימר קיבוצי מפנק וגם קונצרט בהשתתפות טובי הכנרים בארץ. חוץ מזה איפה עוד תמצאו מתחם צימרים עם פסנתר בכל חדר?

לא פעם, כשאנשים רבי מעלה באים לבקר בארץ הקודש אנו זוכים לראות בכתבות מלאות יח"צנות במהדורות החדשות את חדרי המלון בהם הם עומדים לשהות.

בכתבות אלה לא חוסכים מאיתנו כמובן שום פרט -  לא את דרישותיה של מדונה למי קבלה מיוחדים, ולא את הערכים התזונתיים של הפירות היבשים שיקבל הנשיא בוש בביקורו בארץ. ומה כבר לנו נותר? כנראה שנאלץ להסתכל בערגה בחדרי המלון של הידוענים ולפנטז בשקט על הפעם הבאה שניקח איזה צימר בגליל.

האמת שמוזר היה עבורי לגלות השבוע כי גם בצימר בגליל אליו יצאתי לחופשה עדיין רדפו אותי רוחות הסלבס. היה זה צימר בקיבוץ אילון שבגליל המערבי, שנבנה ותוכנן על מנת לארח כוכבים.

רק שבמקרה הזה לא מדובר בכוכבי פופ או פוליטיקה כי אם בכוכבים של עולם אחר לחלוטין – עולם המוזיקה הקלאסית או ליתר דיוק עולם הכנרות.
היחודיות של החופשה המוצעת לכם בבתי ההארחה של קיבוץ אילון היא במסר התרבותי שבצידה.

כאן האטרקציה היא לא במה שמתרחש כאן ועכשיו בחופשתכם, כי אם במה שמתרחש בה במשך שלושה שבועות בקיץ בין יולי לאוגוסט. אז, בפרק זמן זה זוכים בקיבוץ אילון ובגליל כולו לאירוח של אירוע נכבד ביותר – סדנת "קשת אילון" לכנרים צעירים.

פרלמן בגליל

בבואנו לדבר על אילון לפני שנזכיר את הצימר , את הגליל או אפילו את זה שמדובר כאן בקיבוץ חומה ומגדל היסטורי נצטרך כנראה לדבר על "קשת אילון".

כמעט סוריאליסטי שכאן, בחור נידח באזור הגליל המערבי, התפתח לו מרכז מוזיקה חשוב ביותר ששם את מדינת ישראל בשורה אחת עם מרכזי המוזיקה הגדולים בעולם. אותו מרכז מוזיקה הינו מרכז "קשת אילון" הנמצא בתחומיו של קיבוץ אילון ומהווה את גאוותו.

מרכז "קשת אילון" שם לעצמו מטרה לקדם את הנגינה בכינור בישראל. ממה שיסבירו לכם בקיבוץ אילון מסתבר שפעם מדינתנו הייתה ממש עילוי ביצור כשרנות בכנרות וכיום אנחנו, איך לומר, קצת מדשדשים. ב"קשת אילון" רוצים לעצור את הדרדרות הזו ומשקיעים משאבים רבים כדי לטפח את הדור החדש של כנרים וכנריות צעירים מישראל.

השיטה להשתפר בתחום המוזיקה כנראה לא משתנה לעולם. מילת המפתח היא להתאמן, להתאמן ושוב להתאמן. מה שבמרכז "קשת אילון" יכולים רק לעשות זה לתת אכסניה מעולה, תרתי משמע, לאימונים.

הם דואגים לספק את המאמנים הטובים ביותר, נגני כינור מהמעולים שבזמננו מהארץ ומהעולם. עוד במהלך השנה מתקיימות במקום סדנאות לכנרים הצעירים הישראלים אבל למעשה כולם מחכים לקיץ בו יהיה אירוע השיא – קורס הקיץ לנגני כינור מצטיינים אליו נרשמים ומגיעים אנשים מכל רחבי העולם.

ואיך אתם נכנסים לעניין?

אם תבחרו לפקוד את הצימרים של קיבוץ אילון, תתגוררו בחופשתכם למעשה במגורי המאסטרו. אלו המגורים המשמשים את אותם מורים, כוכבי הנגינה בכינור, המעבירים כיתות אמן במהלך סדנת הקיץ המפורסמת.

היות בשאר השנה וילות המאסטרו נותרות מיותמות מצאו לנכון להשכיר אותם למטיילים. למען האמת לא תוכלו להבחין בשוני גדול בין וילות המאסטרו לצימרים אחרים שתמצאו בגליל. הוילות מאובזרות בצורה צנועה אך מספיקה בהחלט כבסיס לטיול באזור. הדבר היחידי שאולי יזכיר לכם שאתם נמצאים כאן במרכזו של מפעל מוזיקלי משמעותי הוא הפסנתר השוכן בכל וילה.

ועדיין לא קשה להבחין בשונות של קיבוץ אילון מהצימרים השכנים לו מכל עבר. האווירה המוזיקלית המיוחדת שורה בכל הקיבוץ ולא סרה גם מהצימרים שכל הכנסותיהם קודש למימון מפעל הכנרות היחודי שלקח על עצמו.

שווה להגיע למקום בעת שמתקיים קונצרט. בסוף דצמבר, לדוגמא, תוכלו לחזות בכנרים ישראלים צעירים שזה עתה סיימו את סדנת החורף בקונצרט הגאלה שלהם.

על כל מקרה, בין אם אתם בוחרים להגיע לצימרים באילון כדי ליהנות מחופשה באזור יפהפה במחיר סביר, ובין אם אתם בוחרים להגיע מתוך מודעות למפעל ורצון לתמוך בו הנאתכם מובטחת .

לקריאה נוספת: בתי הארחה בצפון – כבר לא סתם אכסניות

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.