הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » צימרים, צימרים בגליל העליון, צימרים בצפון

סיפור של חורף – חופשה בראש פינה

פורסם על ידי admin ב 1 בנובמבר 2009 – 11:43אין תגובות

החורף הוא הזדמנות מצויינת לחופשה קצת אחרת. ראש פינה מציעה חופשה מפנקת לאוהבי החורף, שפע אטרקציות גם לאלו שעומדים להתאהב בו מחדש בראש פינה…

אינני מאוהבות החורף ולא משונאותיו. למען האמת תמיד שמרתי על אדישות מסויימת כלפיו . רעות, חברתי לעומת זאת היא אוהבת חורף מושבעת, וככזאת ניסתה תמיד להעביר אותי למחנה שלה.

אני עמדתי באדישותי עד שכנראה עצבנתי אותה לגמרי. ביום שלישי של אמצע אוקטובר, קצת לפני הלימודים, היא הפתיעה אותי בדלת עם שקית תפוזים ושני קרמבו ואמרה לי שזהו היא החליטה להפוך אותי ויהי מה.

אני שלא רציתי להסתבך עם המופרעת רק הייתי צייתנית וארזתי מזוודה. נוסעים לצפון – ראש פינה אנחנו בדרך…

מרכיב א' בחופשת חורף – אפרוריות בחסות בילי הולדיי

האמת שהבחירה בעיתוי זה הייתה פרקטית. ראש פינה בתקופה זו של השנה לא עמוסה במיוחד, גם בגלל שגרת העבודה והלימודים של שאר בית ישראל וגם בגלל מזג האוויר המתקדר.

אני דווקא נהניתי מהטיפות שזלגו על האוטו ומהשמיכות האפורות שבשמיים והיות ורעות נהגה הרשיתי לעצמי להתמכר לבהייה בחלון ולדיסק של בילי הולדיי שהתנגן ברקע.

יעדנו היה הצימר "נוף כנרת". רעות, הכירה את הצימר מחופשה זוגית שבילתה במקום.

לי, לעומת זאת, הייתה זו התוודעות אל המקום בפעם הראשונה. האמת כבר מההתחלה ראיתי שחופשה זו הולכת להיות מיוחדת במינה.

הצימר נמצא במקום גבוה יחסית על ההר בו שוכנת המושבה, סמוך למצפה הימים. ציורי קיר שמספקים לו ייחוד עיצובי לא מתיימר המשיכו לתת לחופשה את הגוון החורפי המיוחד שלה. במיוחד תרם לכך הציור על קיר הסלון.

היו בו שלושה חלונות שמתוכם נשקפו שמיים כחולים כל כך סוריאליסטי על רקע מזג האוויר האפרורי של הנסיעה.

מרכיב ב' בחופשת חורף – צרפתיות אינטלקטואלית בהשפעת יין

לא נעים לי להודות, כספקנית בחבורה, אבל החופשה הספונטנית שרק החלה באופן רשמי נהייתה באופן מטריד, מושלמת יותר מרגע לרגע. ראשית כל פתחנו בשינה, לא יכולנו לעצור את עצמנו.

היום האפרורי של תחילת חורף, החדר עם המיטה הלבנה, הסדינים הצחורים והתאורה הרכה לא נתנו לנו אפשרות אחרת. למרות שהפסדנו את אור היום שמחנו להתעורר רק לקראת הערב.

מה גם שהערב עוד צפן בחובו הרפתקאות רבות. הראשונה שבהן הייתה הסינמטק הראש פינאי. המקום היה פעם "בית העם" של המושבה ובאמת נראה כאילו הוציאו אותו מסרט תקופתי על חלוצים וקלשונים.

באמצע השבוע לא באים למקום צופים רבים אבל לנו זה ממש לא הפריע, להפך. הבדידות באולם הקולנוע רק המשיכה את אווירת החורף הסוריאליסטית.

לאחר שצפינו בסרט הצרפתי דיסקסנו לנו בנחת על בקבוק יין וארוחה דשנה במסעדת ג'עוני הסמוכה. איזה מזל שהבנים לא היו כדי להפריע לשיחה שגלשה וגלשה מהסרט גם אל מחוזות אחרים ורחוקים.

מרכיב ג' בחופשת חורף – הודאה באמת הנוראה

לא נותר לנו עוד הרבה לחופשתנו, רק ארוחת בוקר אחת על מרפסת צימר , ממנו נראית הכנרת אחרי יום גשום. אחרי ארוחת הבוקר ארזנו מזוודות ונפל עלי מר גורלי.

מושלמתה של חופשה חורפית זו על כל מרכיביה אילצה אותי לעשות דבר שאני כה שונאת לעשות, להודות בטעות. מצד שני אם כל טעות שלי תקנה לי חופשה בצימר…מישהו רוצה להוכיח משהו לגבי הקיץ?

למידע נוסף: חופשה משפחתית בראש פינה, מחניים והסביבה

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.