הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » מסג', מסלולי טיול, נופש במדבר, צימר במדבר, צימרים, צימרים אקולוגיים, צימרים בדרום, צימרים בנגב

סוף שבוע אקולוגי בקיבוץ לוטן

פורסם על ידי admin ב 15 באוקטובר 2009 – 8:33תגובה אחת

לא רחוק מיטבתה ניצב קיבוץ בסגנון אחר. בקיבוץ לוטן מזמינים חברי הקיבוץ את כל המעוניין לקחת חלק בחוויה של השמירה על הסביבה, באמצעות סדנאות, סיורים וטיולים. אולי, בצורה כזו יותר ויותר אנשים יבינו עד כמה חשובה השמירה על איכות הסביבה.

אי שם בערבה, לא רחוק מקיבוץ יטבתה, נמצא קיבוץ לוטן. הקיבוץ נמצא בלב המדבר ומשקיף על הרי אילת. האווירה המדברית המיסטית נותנת לאדם את תחושת השלווה שהוא מחפש ביום יום, אבל לא רק.

יש משהו בפשטות המדבר שגורם לך להרהר בך ובסביבה. קיבוץ לוטן הוא קיבוץ שנוסד סביב הקונספט האקולוגי, עוד בתקופה שאיכות הסביבה לא היה מונח סקסי וירוק היה, קודם כל, הצבע של הדולר.

קיבוץ לוטן הוא אוסף של אנשים צעירים ליברלים שמאמינים בשוויון בין המינים ושוויון ערך העבודה, אך מעל הכול חרטו הצעירים את אהבת הסביבה על דגלם, או במילים שלהם "תיקון עולם".

כדי להציל את העולם מההרס שזורע האדם, הקיבוץ הקים גן אורגני לירקות ולתבלינים, שמורת ציפורים שהיא חלק ממסלול נדידתם, בניה אלטרנטיבית מחומרים ממוחזרים (בקתות בוץ) ומרכז חינוכי לאקולוגיה יצירתית.

גם האורחים יכולים לשמור על הסביבה

קיבוץ לוטן פותח את שעריו לאורחים ומציע להם צימרים אקולוגים, וכן סדנאות ופעילויות ברוח החזרה לטבע. ניתן לקחת חלק בסדנאות הקסם של בנייה באדמה, בהם לומדים את שיטות הבניה בעזרת האדמה, צמיגים ובאלות קש.

במהלך הסדנא, האורחים יבנו מבנים, ספסלים, טבונים ופינות ירוקות למשחק לילדים. אפשר גם לשלב סיור בתחנת הקומפוסט בו רואים כיצד הוא משתלב בכל אספקט בחיי היום יום.

לאחר הסיור יכולים האורחים יכולים אף ליישם את השיטות הפשוטות בהם הקומפוסט עוזר לשימוש הביתי. בנוסף, ישנה גינה אורגנית, שנועדה לצרכי הקיבוץ. דרכה ניתן לראות, כיצד לגדל ירקות אגב חיסכון במים ואנרגיה. הגינה האורגנית שומרת ואף משפרת את בריאות האדמה ובריאות הנפש.

מעבר לסדנאות הבנייה ולסיורים הירוקים ניתן לקחת חלק בסדנאות עם פן רוחני. בקיבוץ לוטן אפשר לקחת קורס ווטסו שהוא התנסות חווייתית במים, שעוזרת לתקשורת ונחשבת לכלי טיפולי רב עצמה.

ניתן גם להזמין טיפולים במרכז לבריאות טבעית כמו שיאצו, מסג' הוליסטי, רפלקסולוגיה, מסג' תילאנדי, מסג' שוודי ורייקי.

זוהי גם סביבה אידיאלית לאוהבי הטיולים. דוד סכונפלד הוא חבר קיבוץ ומדריך טיולים מוסמך, מעביר מסלולי טיול החל משלוש שעות עד ליום שלם (ואף יותר).

הטיולים מדגישים את חיי הבר והצמחייה שנמצאים בסביבה, ומסבירים את הדרכים הנפלאות בהם בני האדם הצליחו לשרוד את תנאי האקלים בתקופות טרם המזגן.

מה בחדרים?

בקיבוץ לוטן מספר צימרים עשויים בוץ, בהם שומרים על הרעיון של החזרה לטבע אבל לא שוכחים את הנוחות. בחדרים אפשר למצוא מזגן, מקלחת, פינת קפה מאובזרת ומקרר קטן. בסביבת החדר ישנם ערסלים ופינות ישיבה שרק מחכות שאורחים יתרפקו עליהם ויצפו בשמי הכוכבים.

המגמה האקולוגית הייתה חיה וקיימת בקיבוץ לוטן, עוד לפני שזה נהפך לטרנד. בעזרת החזון הירוק ומלא האהבה חברי הקיבוץ מנהלים אורח חיים שהוא לא פחות ממהפכה שקטה להציל את כדור הארץ מידי האדם.

בואו לסוף שבוע בסגנון קצת אחר, עם דגש על טבע וחזרה למקורות, בקיבוץ לוטן בערבה.

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.