הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » אטרקציות, טיולים, מסלולי טיול, נופש במדבר, צימר במדבר, צימרים בדרום, צימרים בנגב

שדה בוקר והסביבה – מסלול טיול לכל המשפחה

פורסם על ידי admin ב 24 ביולי 2011 – 19:05אין תגובות

כולם מחפשים מה לעשות עם הילדים בחופשת בקיץ והיכן כדאי לטייל. דבר אחד לא חסר אצלינו בארץ (בנתיים) וזה מסלולי טיול. היום נספר על מסלול טיול משפחתי ומהנה באזור שדה בוקר, כמו גם על אפשרויות אירוח, צימרים ומגוון אטרקציות נוספות בסביבה.

שדה בוקר ובאנגלית Sde Boker הוא קיבוץ בנגב הממוקם בין בירת הנגב באר שבע לעיירה המקסימה מצפה רמון.

תושבו המפורסם ביותר הוא דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. הוא נוסד בשנת 1952 בידי חלוצים שהיו להוטים לעבד את האדמה, ומספרים כי כשבן-גוריון הגיע לביקור מהעיר תל-אביב הוא חזר העירה ירוק מקנאה והחליט כי גם לו מגיע לחיות חיי חלוץ בקהילה כמו זו.

אפילו שהיה ראש ממשלה ואדם מכובד לאין שיעור, לא קיבלו אותו מיד לקיבוץ, מחשש שגילו המבוגר וחייו הציבוריים יפגעו בשלווה ובהרמוניה שבקיבוץ.

עם זאת מרגע שהתקבל התפטר מהממשלה, ופרש לחיים שלווים ושקטים בקיבוץ, שם המשיך לארח אנשים מרחבי הארץ והעולם.

כיום בקיבוץ שדה בוקר ישנם 450 חברים והוא פועל בעיקר בעבודה חקלאית, כולל גידול ענבי יין.

ביקור בצריף בן גוריון – אטרקציה חינוכית לכולם

אי אפשר לבקר בנגב בכלל ובשדה בוקר בפרט, מבלי לבקר בצריף בן-גוריון. האיש והאישיות שנחשב לאחד מ"אבות" המדינה עודנו כבודו מונח במקומו.שדה בוקר והסביבה – מסלול טיול לכל המשפחה

כשהיה ראש הממשלה הוא שוב ושוב שיבח את הפוטנציאל של הנגב להיות המקום הטוב ביותר בעתידה של המדינה, סמל להתיישבות הציונית שבכוח הרצון והעבודה הקשה מפריחה את השממה ויוצרת בית במדבר.

הוא כל כך האמין בכך, שגם הוא בנה את ביתו בשדה בוקר, בצריף פשוט מעץ, שם הכניס אורחים מכל רחבי העולם, עד יום מותו.

ניתן לבקר את ביתו, לראות את חדר המגורים, את חדר השינה שלו וחדר השינה של אשתו פולה, ואת חדר העבודה בו תוכלו לצפות בחלק מספרייתו. ניתן להניח אבן על קברו באתר הקבורה המקומי.

מעיינות עין עקב – אטרקציה ירוקה ורטובה במדבר

באזור ואדי אל-פקרא ונחל ציון נמצא מעין עין עקב. המעיין הפך במרוצת השנים למקום עלייה לרגל – לא רק על ידי בעלי החיים ששותים ממנו מים דרך קבע, אלא גם למתרחצים שמגיעים לאחר מסלול הליכה ארוך וכמהים לקצת צינון.

עין עקב שווה את זה!  המעיין הוא הפרס לאחר הדרך הארוכה והמייגעת. מעליו נישאת גבעה שנקראת חוד עקב, ממנה ניתן לצפות למרחק ולהתרשם מהנוף הישראלי המדברי הזה, בו הילכו אבות אבותינו במשך אלפי שנים.

טיולים לעין עקב יכולים להיות מסוגים שונים. מי שמורגל בטיולי הליכה יכול לבחור מסלול של 16 ק"מ, אך למי שיש לו רכב שטח ניתן להגיע בסמוך למעיין ולעשות מסלול מעגלי שאורכו תשעה ק"מ.

ניתן למצוא אפשרויות לינה בבית הספר שדה בוקר, לחנות בחניון הלילה בשקי שינה או להזמין מקום במתחם צימרים מפנק, והנה כמה המלצות:

מטיילים בנגב? אל תשכחו את הפארק הלאומי עין עבדת

קירות לבנים זוהרים מתפרשים אל מעל לשבילים הירוקים וספוגי המים שזורמים לאורך הערוץ ועד למעיינות התחתונים של עבדת.

חיי הבר מציצים מדי פעם ממערותיהם בקירות הערוץ, אשר בעבר שימשו כבתיהם של נזירים מתקופת הביזנטיים. אין כמו קירות האבן בעין עבדת כדי להמחיש את השנים שעברו, באמצעות שכבות אבני הגיר שנערמות אחת על השנייה.

החלטת לנסוע לשדה בוקר ולטייל בסביבה? קיראו על: נחל בוקר

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.