הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » אירוח כפרי, אתרים היסטוריים, צימרים בקיבוצים

קיבוץ רבדים – צימרים ואטרקציות לחופשה מושלמת

פורסם על ידי admin ב 15 באוגוסט 2010 – 11:42אין תגובות

בתקופת הקיץ אנו יוצאים בסדרת מאמרים אודות בתי הארחה וצימרים בקיבוצים, לחופשות משפחתיות ומהנות. את קיבוץ רבדים אתם מכירים?

כל שנה מאות אלפי מטיילים באים לבקר אצלנו בצפון, אינספור כתבות ממליצות על מסלולי טיולים שעבורנו הם "החצר האחורית" או על צימרים ששייכים לחברים שלנו ממושבים שכנים, אבל מעט מאוד מתייחסים לכך שאנחנו, התושבים הצפוניים, גם רוצים לצאת לחופשה בקיץ.

לא כולנו כמו החברים מחזיקים צימר לפרנסתנו – חלקנו פועלים פשוטים וחלקנו מחזיקים במשרות בכירות – כך שגם לנו מגיע לנוח, אבל כמה כבר אפשר לטייל אצלנו בבית?

הפתרון שבדרך כלל אנחנו מאמצים הוא לנסוע לחופשה בדרום.

קיראו על: אטרקציות בערבה או אטרקציות בדרום (שלא יהיה משעמם בחופשה…)

אין כמו קפיצה לנגב או לערבה כדי לפרגן לאחינו מהצד השני של הפריפריה בישראל.

אבל גם זה נמאס בשלב כלשהו, כמה כבר אפשר לנסוע לצימרים בישובים של אזור ים המלח ועין גדי? או לחילופין לאתר חוות בודדים על דרך הבשמים?

זה נחמד שנה, זה מעניין עדיין גם אחרי שלוש שנים אבל אנחנו רוצים את המרכז.

ולאו דווקא את תל אביב – עיר הכרך הסואנת שלמצוא בה חניה משול למציאת האוצר של דיזינגוף בלב הכנרת.

בדיוק בגלל זה השנה החלטנו, אשתי ואני, שאנחנו לוקחים את הילדים ונוסעים למרכז – אבל קצת אחרת.

למרכז של אזור השפלה, כלומר שיפולי ירושלים.

גם ירושלים הייתה אופציה אבל בדיוק מאותה סיבה שלא רצינו את תל אביב (כי היא עיר) העדפנו ללכת על משהו יותר רגוע, איזה צימר כפרי, שמזכיר מעט את הבית אבל מספיק שונה בשביל שיעניין אותנו.

אחרי סבב טלפונים לחברים קיבלנו המלצה על קיבוץ רבדים, שיושב ממש בתחילת השפלה – מעט צפונית מקרית גת ומעט דרומית למודיעין.

למעשה, הוא נמצא במרחק של עשר עד חמש עשרה דקות ממרבית האטרקציות שבסביבה, והוא גם קיבוץ ככה שיש לנו את האווירה הכפרית שאותה רצינו.

האמת היא שקיבוץ רבדים בפני עצמו היה מספיק לנו לחופשה: יש בו מרחבים כמעט אינסופיים שבהם אפשר פשוט לתת לילדים להתרוצץ עם כדור (או בלי) ולשחק במשך שעות, יש בריכה של הקיבוץ לשעות החמות יותר של ימי אוגוסט ובין לבין נרגעים בחדר מול הטלוויזיה בכבלים – הילדים עם דורה או מה שהם לא רואים ואנחנו לצידם, משלימים שעות שינה.

וחוץ מכל הפעילויות הסטנדרטיות האלה שיש בכל קיבוץ, ברבדים יש את העיר הפלישתית "עקרון", שזה בעצם אתר ארכיאולוגי של רחוב פלשתי משוחזר עם בית בד, ביתן אריגה, במת פולחן ועוד כל מיני ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו בחפירות כאן.

במזכירות הקיבוץ של רבדים המליצו לנו לנצל את קירבתנו למרכז ולצאת לכל מיני טיולים באזור עמק האלה, ואפילו אמרו שיסבירו לנו בדיוק לאיפה צריך להגיע והכל, אבל אנחנו, עצלנים מטבענו, העדפנו לבלות את מרבית החופשה בקיבוץ עצמו.

רק פעם אחת יצאנו לטייל וזה היה למיני-ישראל, שגם היא, הפלא ופלא – נמצאת עשר דקות מכאן.

אני חייב לציין שלא רק הילדים נהנו שם אלא גם אנחנו, המבוגרים, התפעלנו ממידת הדיוק וההשקעה במיזם הזה.

בקיצור, לא צריך לנסוע לצפון או לדרום כל פעם שנוסעים לחופשה.

אני יודע שמי מכם שהוא מהמרכז נורא אוהב לקפוץ לבקר אצלנו בגליל עם כל הטבע והירוק – אבל בחיאת, גם לכם יש מלא דברים יפים "בחצר האחורית" שלכם.

רק צריך לפתוח את העיניים.

לקריאה נוספת ליחצו על הקישורים הבאים:

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.