הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » חופשה בישראל, צימר בגליל

צימרים בהררית – המלצות לחופשה ונופש

פורסם על ידי admin ב 26 במאי 2010 – 12:44אין תגובות

בישוב הררית היית? חופשות הן עניין שבעיקרו של הנפש. כשאנחנו יוצאים לחופש אנחנו עושים זאת בעיקר כדי לנוח, אם זה אחרי חודשים ארוכים של עבודה מפרכת או סתם כדי לשבור את השגרה שלפעמים יכולה לדכא את הרוח.

אבל לנוח זה לא אומר בהכרח פיזית. בשביל זה יש את יום שבת או שישי, אם לא עובדים בו.

אם לצטט אנשים חכמים ממני, גם כאלה שעוסקים בריפוי ותיקון נפש האדם לפרנסתם, לנוח זה אומר לתת מנוחה לנפש – כלומר לאפשר לה לנשום וליהנות מכל היופי שיש לנו בעולם הזה.

בעזרת השם, יש לנו הרבה מקומות יפים בארץ שיכולים לענות בדיוק על הצרכים האלו של הנפש, ומבלי להכנס לפוליטיקה, חלקם הם גם אזורים שנמצאים בסלע המחלוקת שלנו עם עמי האזור.

מקום אחד שדווקא לא נמצא במחלוקת הוא המושב הררית שבגליל, שטעון ומלא אנרגיות רוחניות וגם, כמתבקש, טומן בקרבו כמה וכמה פינות חמד יפהפיות.

עובדה מעניינץ מאוד על תושבי הררית היא שכחלק מתנאי הקבלה ליישוב חובה עליהם לעסוק במדיטציה וליישם אותה כחלק מאורח החיים שלהם.

לא סתם מדיטציה, אלא מדיטציה טרנסצנדנטאלית, מה שהופך אותך ל"מודטים" ולדבריהם להרבה יותר משוחררים ויצירתיים.

פרט לכך הם ממש כמו אחד האדם, ועוסקים במגוון תעשיות – החל מאלקטרוניקה וכלה בתיירות.

כן, גם כמה צימרים יש ביישוב הררית, כיאה למקום יפהפה בעל פוטנציאל תיירותי, כך שגם אתם תוכלו לספוג את כל השקט והשלווה של היישוב אם רק תרצו, במסגרת החופשה הבאה שלכם.

אגב, למרות שזה לא בהכרח בא לידי ביטוי בכל הצימרים, חלק מהבתים ומיחידות האירוח נבנו על פי עקרונות מזרחיים של "סטפדיה וודה" – כלומר שילוב בין הידע הקוסמי לבין ארכיטקטורה שמתחשבת בתנאי הסביבה.

אחד המפורסמים שבהם הוא בית העץ שבמרכז היישוב, צפונית לכביש המרכזי, שהובא בשלמותו מפינלנד.

חוץ מהשקט והשלווה יש כאן גם חתיכת נוף, במיוחד בזריחה שצובעת את כל העמק בצבעים חמימים-צהובים וקסומים.

לבאים לצימרים או ליחידות האירוח מומלץ לקום מוקדם בשביל לתפוס אותה, ואפילו להגדיל ראש – להכין כוס תה או קפה חם, ולצאת לטייל רגלית ביישוב בשעות השחר המוקדמות.

החוויה הייחודית לא תישכח במהרה.

לא רק תושבי הררית והמטיילים שמגיעים לאזור הבינו את הפוטנציאל המדיטטיבי שיש לו, אלא גם נזירים נוצרים הבינו זאת.

לפני 45 שנים הגיעו לכאן נזירים הולנדים והקימו כאן מנזר מבודד – לאורה (מבדד) נטופה.

הנזירים הגיעו כדי לחיות חיי פרישות על גבי ההר שמשקיף על העמק, ולמעשה חיו כאן תקופה ממושכת לפני שהגיעו ראשוני תושבי הררית בשנת 1980.

מלבד המנזר יש גם כנסיה שאפשר ואף רצוי לבקר בה, למרות שהמקום עבר מספר שינויים בעשור האחרון, בעיקר בעקבות התחלפות הנזירים ברבות השנים ולאחר מותו של אב המנזר המקורי, יעקב וילברנט.

עדיין ישנם מספר נזירים מדור המייסדים שחי בבקתות הצנועות אבל רבים יותר חיים דווקא באורח קצת שונה בבקתות אבן.

כדי להשלים את התמונה הפסטורלית ואת המנוחה לנפש היגעה מומלץ לטייל עוד קצת רגלית באזור, מלבד טיול הזריחה או הטיפוס לעבר המנזר.

יש לא מעט מסלולי הליכה יפים בעמק ואפשר אפילו לבקר בכפר הערבי דיר חנא, שלמרות המתיחות התמידית בין העמים תושביו הם מסבירי פנים וממש, אבל ממש, לא יעשו לכם דבר.

כך תקבלו חוויה משלושת הדתות ששוכנות בסמיכות ובהרמוניה זו לצד זו, ורק מלראות את הנפש הבריאה שלהם, גם הנפש שלכם תיעשה כזו.

הגעת לנופש בישוב הררית? קיראו גם על:

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.