הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » ביקורת מסעדות, חופשה בישראל

חוויה מושקה ואוכל טוב בקיבוץ נען – המלצות

פורסם על ידי admin ב 23 במאי 2010 – 9:50אין תגובות

על המדף שלי נח לו מזה מספר שנים ספר דק  וחום, "דברים שצריכים לעבור" שמו. הסופרת, ורד מוסינזון, מסבירה בשורות קצרות בתחילת הספר כי מדובר בשלושה סוגים של דברים: דברים שצריך לעבור אותם ולהמשיך הלאה, דברים שכאדם את חייב לעבור בחייך על מנת להיעשות אדם טוב יותר ולבסוף דברים שצריכים לעבור מאדם אחד אל אדם אחר – מעין מסר תקשורתי. גם השורות הבאות בספר הן קצרות ובהן נפרש עולמה של נערה בת 18 מקיבוץ נען.

פעמים רבות חזרתי אל הספר הזה וחשתי כמו בצלילה אל קפסולת זמן שוב בתוך עולמה של ורד הכרתי את חבריה, הגברים שבחייה, וגם את הקיבוץ שבשבילה הוא "כמו לקוח מספרי הילדים עם התמונות הפסטורליות".

כאשר הציעה לי חברה להצטרף אליה לבילוי של יום או יומיים אצל משפחתה בקיבוץ נען לא יכולתי לעצור בעצמי מלהתרגש.

הרגשתי כאילו אני בדרך להכיר חבר לעט בפעם הראשונה פנים אל פנים.

קיראו על: צימרים בקיבוצים

כגודל הציפייה

ברור שכאשר מעמיסים עומס ציפייה שכזה על מקום בפעם הראשונה סיכויו לאכזב גבוהים יותר ובמבט ראשון נדמה היה כי קיבוץ נען עומד לגרום בדיוק לאותה תופעה.

כשהלכנו עם תיקנו לעבר ביתה של חברתי המראה הנשקף מהמדרכות העלה כי בסך הכל מדובר בקיבוץ די רגיל: מדשאות רחבות, חדר אוכל שנטוע באמצע ואורח חיים רגוע ושקטות אותו מנהלות משפחות בבתיהן צמודי הקרקע.

פסטורלי למדי למתבונן מהצד אך עם זאת גם רגיל לא מיוחד. הנחנו את התיקים בבית והלכנו לישון מעט.

כנראה שרק כאשר את משכיב את ראשך באמצע היום וישן שנת צהריים מתוקה ובלתי מופרעת על ידי דבר מלבד ציוץ הציפורים אתה מתחיל להעריך את אווירתו השלווה של הקיבוץ כשהתעוררתי הייתי כבר חצי מאוהבת בנען.

אצל מושקה

כשהתעוררנו חברתי ואני קלטנו שאנחנו למעשה קצת רעבות. חשבתי שנקפוץ לחדר אוכל אולם החברה שלי מיהרה להבהיר לי שגם במחוזות כמו קיבוץ נען חדר אוכל זה כבר לגמרי פסה.

"למה שלא נקפוץ אל מושקה?" היא אמרה. כשהרמתי גבה לשמע המשפט כבר לא הייתה לי ברירה ונגררתי אחריה אל מחוץ לבית.

מסעדת מושקה
(בקיבוץ נען משיקה בראנץ' חורפי לשישי בשעות 9:00–15:00, הכולל ארוחת בופה בסגנון אכול כפי יכולתך ובה בלינצ'סים, סלטים, מאפים, שתייה חמה וקרה וטאפאס, במחיר 69 שקל לסועד. את הארוחה אפשר לשלב עם שלל פעילויות בקיבוץ, כמו ביקור בבית החמרה – מהמבנים הראשונים של הקיבוץ, המשמש כיום כמוזיאון לראשית ההתיישבות באזור. קיבוץ נען, טל': 08-9451653) כמו האווירה בכלל בקיבוץ נען היא רגועה ובלתי מחויבת.

מספר שולחנות לא גדול, קולות צחוק ודיבור של אנשים שבאו לשבת ולהנעים את זמן בשיחה עם חבריהם לעת צהריים.

הישיבה בחוץ גם היא התאימה לנו להתחמש בשמש שהותיר לנו שעון הקיץ והשלימה את האווירה. טובות ושבעות חזרנו הביתה לעוד נמנום קל אל הטלוויזיה.
"תעכלי טוב", אמרה לי חברתי כי בערב אנחנו הולכות לטיול או לבריכה.

שמח בבריכה

בואו נודה שמלכתחילה הייתה הבריכה כמובן יעד ברור בחופשה, אחרי הכל מדובר כאן בחופשה בקיבוץ ואיך לא ננצל יתרון קיבוצי מובהק כמו בריכה.

עם כל זה לא ציפיתי כלל למה שקיבלתי בבריכה בקיבוץ נען אליה הגענו עם ערב. במקום הסתננות אל מעל לגדר ושחיה בלתי מאובטחת ללא מציל, כפי שהתרגלתי מבריכות קיבוציות לעת לילה, הגענו לבריכה שוקקת חיים.

מסתבר שבדיוק באותו יום הבריכה אירגנה למנוייה ערב כיף, ואיזה מזל כמובן שחברתי מנויה.

מוזיקה טובה, בירה ונישנושים היו כל אימת שיצאנו מהמים והפכו את חווית הבריכה הראשונה שלי לעונת קיץ זו למענגת במיוחד.

כמויות האנשים גרמו לי לתהיה האם התנועה הקיבוצית צוברת תאוצה בשנים האחרונות, "ממתי יש כל כך הרבה חברים בנען?" שאלתי את חברתי אך היא צחקה חצי בעצב ואמרה שלמעשה רוב האורחים בערב הכיף הם בכלל מנויים חיצוניים. אבל למי אכפת? לפחות הלילה כיף.

גמיעה נוספת בפאב השכונתי של נען החזירה אותנו זוחלות לביתה של חברתי ועמוק אל חיק השמיכות והמיטות לשנת לילה מתוקה.

רגע לפני שצללתי סופית אל מעמקיה של שנת אלכוהול היכה בי כי הקסם הזה של חייה של ורד מוסינזון בת ה-18 כנראה עדיין קיים בקיבוץ נען ואולי העניין הוא כולו בפשטותו.

לא צריך הרבה כמה שבילים, עצים חדר אוכל ובריכה, עם או בלי מנויים חיצוניים.

איך מגיעים? נען נמצאת כ- 20 ק" מ דרומית לת"א וכ-35  ק"מ צפונית מערבית לירושלים. הכניסה לקיבוץ נמצאת על כביש מספר 40 בין רמלה לבילו, במרחק של כ- חמישה ק"מ מרחובות.

ואם אתם כבר בסביבה מומלץ לבדוק:

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.