הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » בתי הארחה, צימרים בכינרת

קיבוץ גינוסר מחכה לכם – המלצות על חופשה לחופי הכנרת

פורסם על ידי admin ב 18 במאי 2010 – 13:50תגובה אחת

לקראת חג שבועות, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא חוויות מהחופשה האחרונה שלנו בקיבוץ גינוסר שלחוף הכנרת…

אני לא יודע כמה פעמים יצא לכם לנסוע לטבריה או יותר נכון לכנרת, אבל לי יצא לא מעט פעמים להגיע לשם בתור ילד.

אני מאשים את ההורים שלי בכך, בגלל שהם אהבו לטייל ובמיוחד באזור הכנרת.

הבעיה היא שתמיד הכנרת נתפסה בעיני בתור ילד כמקום לא כל כך אטרקטיבי ולכן כשהתבגרתי, הרבה גם בזכות התקשורת שכל הזמן דיברה על זה שהיא הולכת ונעלמת, אף פעם לא בחרתי לנסוע לחופשה בה.

תמיד העדפתי לטייל בצפון – נגיד בגליל או בגולן, ואפילו בדרום, בנגב, רק לא ללכת לטייל בכנרת. כנראה שמה שטוב לאלפי אנשים מדי שבת לא מספיק טוב בשבילי.

היחידה שיכלה לשנות את דעתי בנושא הייתה חברה שלי, שכנראה שמה לה לתחביב לנסות לגרום לי לשנות את דעתי בכל מיני נושאים – החל מהעדפות בנוגע לאוכל, עבור בסרטים ובמוזיקה שפעם לא יכולתי לסבול, וכלה בכנרת.

כן, כשהיא הציעה לי בפעם הקודמת שאולי אנסה, לראשונה מזה עשר שנים, לתת צ'אנס לכנרת – הבנתי שאין לי סיכוי לנצח בויכוח הזה והרמתי ידיים מראש.

ידעתי גם שבדרך כלל כשהיא שמה לעצמה למטרה לשכנע אותי, היא משתדלת לעשות הכי טוב. כלומר, אם זה לשכנע אותי שאפרסקים זה טעים – להכין לי מאפינס אפרסקים שיגרום לי לחשוב שאפרסק הוא פרי גן העדן.

אז ככה היה גם לגבי הכנרת – הייתי בטוח שהיא תתכנן לנו לינה במקום משובח וטיול שיהיה בלתי נשכח.

אז בלי הרבה ויכוחים כאמור, מצאתי את עצמי שבועיים לאחר מכן עושה את דרכי לעבר קיבוץ גינוסר.

אני מצטער, אבל אין לי משהו מיוחד במינו לומר על הקיבוץ. ראיתי קיבוצים בחיי, והעובדה שגינוסר נמצא ממש על שפת הכנרת לא ממש הופכת אותו למיוחד יותר בעיני.

זהו עוד קיבוץ של התק"מ, שנמצא כאן שנים טובות לפני שהוקמה המדינה ולצערי בגלל המחלה הנוראית שממנה סובלת המדינה שלנו נאלץ להפריט את עצמו בשנים האחרונות.

ההפרטה זה דבר נוראי בעיני, שלדעתי במקום לעשות טוב למפעל הקיבוצי רק ימוטט אותו ברבות הימים, כשהקהילה תבין שהאידיאולוגיה שעל בסיסה היא נבנתה הלכה פייפן.

מצד שני אנחנו האזרחים נהנים קצת יותר, בזכות זה שבתי העסק שפועלים בתחומי הקיבוצים עוברים לידיים פרטיות ברובם, שמבינים שכדי שיגיעו אנשים צריך להשקיע בעסק.

גם הקיבוץ עצמו כנראה קצת שיפץ את מראהו, או לפחות את המראה של יחידות האירוח שהוא מציע לאורחים מבחוץ.

למעשה יש כאן הפרדה לשני סוגים של בתי הארחה – יש את מלון נוף גינוסר שמורכב בעיקרו מחדרים ממוזגים עם שטיח מקיר לקיר שנמצאים בחמישה בניינים שונים ויש את פונדק גינוסר.

שזה בעצם חדרים שדומים יותר לדירות קיבוציות, צנועים יותר ובהתאם גם זולים יותר. כיוון שאנחנו זוג צעיר עם תקציב, בחרנו בהם.

בעצם אני מתחרט, יש דבר אחד מיוחד לומר על קיבוץ גינוסר – זה היה ביתו של מפקד הפלמ"ח האגדי, שהיום מוכר יותר בתור "הרחוב שמוביל לעבר יד אליהו והסינרמה בתל אביב" – יגאל אלון.

תושבי גינוסר דאגו יפה מאוד לשמר את זכרו ב"בית יגאל אלון", מוזיאון הנצחה מיוחד שמכיל תצוגות על ההתיישבות היהודית באזור, על הגליל ונופיו היפים, וגם, איך לא – על הפלמ"ח.

אחד הדברים המיוחדים יותר שמוצגים בבית יגאל אלון, כחלק מהתצוגה על היישוב היהודי.

זוהי ספינה עתיקה שמתוארכת לסביבות 50 שנים לפנה"ס – לפני יותר מ-2000 שנים. היא עברה תהליך שימור ארוך והיום אפשר לראות את הדגם שלה, ולחזות בהיסטוריה במו עינינו.

אני לא אלאה עוד בפרטים על מה בדיוק עשינו בחופשה, אבל כמו שאמרתי, תהיו בטוחים שהחברה שלי דאגה להזכיר לי שהכנרת זה לא רק אגם הולך ונעלם אלא גם אזור יפה מאוד לטיולים. אז אני שיניתי את דעתי, ואני מקווה שגם אתם.

הגעתם לקיבוץ גינוסר? בואו לקרוא על:

תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.