הר כנען – חורף כמו באירופה!
28 בינואר 2012 – 19:57 | אין תגובות

הר כנען אשר בסמוך לצפת הוא ללא ספק אחת מפינות החמד היפות ביותר בישראל. למרות שמדובר בפנינה תיירותית של ממש, האיזור אינו המוני והומה אדם, אלא נותר טבעי ונקי. לכל מי שאומר בקול רם כי …

קרא עוד »
אטרקציות

מסלולי טיול

צימרים בצפון

נופש משפחתי

צימרים מומלצים

ראשי » כללי

איך בוראים חופשה? צימרים באמירים

פורסם על ידי admin ב 14 באפריל 2009 – 10:372 תגובות

לתושבי אמירים שמורה הזכות על מעשה הבריאה של עולם הצימרים הצפוני. הסירוב שלהם לעסוק בגידול בקר, הקרבה לצפת והרצון לחלוק את עולמם – הביאו אותם לברוא בתוך היישוב עולם ומלואו של אפשרויות נופש שממלאות את הרוח והנשמה. צימרים ואטרקציות באמירים.

להיות ראשון, לברוא יש מאין, ליצור משהו חדש במקום בו לא היה דבר היא זכות שיש לה קונוטוציה רוחנית שמעמידה את יוצריה במקום של כבוד כמי שהשאירו את חותמם על העולם הזה והשאירו טביעת רגל קטנה בקיום החולף שלנו על הגלובוס הזה.

בדרכם הצנועה שלהם, כאלו הם תושבי אמירים.

החזון: צימרים

אמירים הוא יישוב שהוקם בשנות ה-50′ ע"י ניצולי שואה צמחוניים שביקשו לקיים את האמונה כי אין לרצוח או לאכול בעלי חיים, כאמונה שמנחה את חיי הקהילה.

כיוון שדרך חיים זו מנעה מהם מלעסוק בתעשיית הבקר בדומה לשאר תושבי האזור פנו התושבים לתעשייה חדשה שכמוה עוד לא היתה בארץ – אירוח בצימרים.

לאט, לאט החלו לקום בקתות נפש קטנות בתוך החורש הירוק של היישוב ההררי, כשהעולים לרגל אל צפת הסמוכה משמשים כאורחים מזדמנים וענף הצימרים הפך לפרנסתם המרכזית של המתיישבים.

עם השנים פרצה צורת האירוח הזו את גבולותיו של היישוב האמירים אל יישוב נוספים באזור ואל הצפון כולו, אך אמירים עודנה נחשבת "בירת צימרים" בפני עצמה ולא רק בגלל זכות הראשונים השמורה לה.

שנות הניסיון הרבות והעשירות של התושבים באירוח הביאו את האירוח באמירים לדרגה של אומנות.

כמו כן מסביב לצימרים עם השנים נבנו פינוקים נוספים ושירותים לנופשים של מסעדות צמחוניות מיוחדות, גלריות, מתחמי ספא וטיפולים, קונצרטים אל מול נופה של הכנרת ואירועי תרבות נוספים שהופכים את היישוב לבועת נופש שלמה בפני עצמה.

למרות שמסלולי הטיול מסביב לאמירים הם רבים ומגוונים גם אם רק שוהים בתוך היישוב לאורך כל החופשה אפשר ליצור חווית חופשה רוחנית וממלאת שאינה מצריכה לצאת מתוך פנינת הנוף של אמירים כדי לחפש תעסוקות לחופש.

מנגלים – מחוץ לתחום באמירים

אולי הקושי הגדול ביותר של מי שבוחר להתמזג בחופשתו באווירה המיוחדת של חלוצי הנופש באמירים הוא המגוון הכה רחב שהותירו אחריהם חמישים שנים ויותר של ניסיון באירוח.

היישוב אמירים מוצף בצימרים וצורות שונות של אירוח שכשאתה בא לבחור את המוצלח והמתאים לך ביותר נדמה לך שעוד רגע תאבד בתוך סבך החופשה שלך עצמך.

למרות זאת אפשר עדיין כמה מקומות מומלצים במיוחד שמאפשרים לך בצורה מיטבית לספוג את האווירה "האמירית" המיוחדת. כאלו למשל הן בקתות העץ על מדרון התבלינים של אלעזר ועדינה בצימר "שירת העשבים".

באחת הבקתות משולב סלע חי שביחד עם הג'קוזי השקוע ברצפה יוצר תחושה כאילו אתם רוחצים במעין בלב היער.

השקט, ציוץ הציפורים, ריחות התבלינים והטבע הנשקף ב"שירת העשבים" יוצרים תחושה של חופשה מנותקת בחיק הטבע.

ב"און בר קייט בכפר" מחביאים את החופשה שלכם בין עצי פרי בבוסתן עשיר פירות שבנוי על פני טרסות אל מול נופם המשגע של הכנרת והגולן.

ב"און בר" מציעים לכם לספוג את האוויר והאווירה המיוחדת של אמירים בתוך סוויטות עץ רומנטיות ומשפחתיות הנשטפות עם בוקר באורו העדין של השחר ומתכנסות אל תוך הלילה באור הדמדומים של השקיעה בהר. מסביב לבקתות תמצאו גם סוכות גפנים, מקום למשחקים וגינות ירק אורגניות.

את המנגלים מבקשים ב"און בר" להשאיר מחוץ לאווירה הטהורה של הנופש הזה.

ולמי שבאמת החופשה הזאת בשבילו היא זמן לנקות היטב את הגוף והנפש מוצעים מתחמי הספא המקצועיים של אמירים.

אחד מהם הוא "אגם המגע" אשר משלב בין צימרים, טיפולי ספא מגוונים וסדנאות אישיות שנותנות הזדמנות להתחבר באמת אל מה שבפנים בתוך אווירה עוטפת של רוגע וטבע.

כשאתם אורזים את הדברים ויוצאים את שער היישוב בדרכם מהבועה הרוחנית הזאת אל השגרה האורבנית תדעו שהחופשה הזאת היא לא עוד חופשה, היא תחושה של שלמות וטוהר שצמחה מתוך חזון של אנשים ורצון תמים להגשים אמונה כדרך חיים שהיום הם חולקים אותה עם כולנו.

2 תגובות »

השאר את תגובתך!

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.